Zabiegi

Laser tulowy

Laser tulowy, to jedyne takie urządzenie, które w rękach doświadczonego trychologa może pomóc w leczeniu wielu problemów skóry głowy, w tym łysienia, łupieżu, (wykreślone trądziku różowatego – to przeciwwskazanie) czy chorób skóry głowy. Urządzenie to działa na zasadzie emisji światła laserowego o długości fali 1927 nm, co pozwala na stymulację procesów regeneracyjnych w skórze głowy i włosach. Końcówka rolkowa pomaga w lepszym wchłanianiu  aplikowanych preparatów po utworzeniu MTZ (stref mikrotermicznych), które tworzą w naskórku mikrokanaliki, przez które do skóry dostarczane są dedykowane dla spersonalizowanej terapii kosmeceutyki, przyspieszające proces gojenia się skóry od środka. Dostarczanie substancji aktywnych w głąb skóry wspomagane laserem znacznie poprawia ich efektywność i gwarantuje uzyskanie pożądanego efektu zabiegu. Konwencjonalne kosmetyki słabiej wnikają w skórę, przez co ich efektywność jest o wiele niższa. Zabieg nie wymaga stosowania żadnego znieczulenia i nie towarzyszy mu gojenie. Możliwości lasera są szersze. Przy wyższych parametrach może on służyć do tradycyjnych zabiegów ablacyjnej odnowy skóry na całym obszarze ciała.

Laser tulowy wykorzystujemy w Klinice Bielsko Clinic w Bielsko-Białej do innowacyjnych terapii trychologicznych a skuteczność jego działania potwierdzają liczne badania i publikacje naukowe oraz efekty naszej pracy.

Wskazania do zabiegu:

  • przerzedzenie włosów
  • wypadanie włosów
  • łysienie androgenowe
  • brak połysku włosów 

 

Opis zabiegu:

Laser tulowy to bezbolesny i nieinwazyjny zabieg, który polega na naświetlaniu skóry głowy światłem laserowym o odpowiedniej długości fali. Zabieg trwa zwykle od 15 do 30 minut w zależności od trybu pracy, wskazania oraz obszaru. Ta najnowsza technologia laserowa w której korzystamy z klinice BIELSKO CLINIC, doskonale sprawdza się w zabiegach pobudzających mieszki włosowe do ukorzenia włosów i porostu nowych. Ponadto pobudza mikrocyrkulację, powodując lepsze ukrwienie cebulki włosa.

Wskazania:

Laser tulowy jest zalecany w przypadku wielu problemów skórnych i włosowych, takich jak łysienie, łupież, choroby skóry głowy, wypadanie włosów.

Przeciwskazania:

Nie zaleca się stosowania laseru tulowego w przypadku alergii na światło, epilepsji, chorób autoimmunologicznych, stanów zapalnych skóry, chorób nowotworowych i w ciąży.

Oczekiwane efekty zabiegu:

Zabieg laserem tulowym pomaga stymulować krążenie krwi, co wpływa na lepsze odżywienie mieszków włosowych, dzięki czemu włosy stają się silniejsze i grubsze. Ponadto, laser ten działa przeciwzapalnie, co przyczynia się do zmniejszenia stanów zapalnych skóry głowy oraz łagodzenia objawów łupieżu i trądziku różowatego. W efekcie, skóra głowy staje się zdrowsza, a włosy wyglądają piękniej i pełniej. Efekty zabiegu można zaobserwować już po kilku pierwszych sesjach.

 

Zalecenia pozabiegowe

 

  • Przez kilka dni po zabiegu należy unikać nasłonecznienia, basenu i sauny. Należy stosować krem z filtrem SPF50+
  • Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak by cieszyć się najlepszymi rezultatami, należy wykonać od 3 do 5 serii.
  • Poprawa stanu skóry zwykle jest trwała, jednak nie przeciwdziała powstawaniu nowych przebarwień.
  • Osoby, które chcą utrzymać efekty zabiegu, muszą pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej oraz unikać nadmiernej ekspozycji na słońce.
KONSTULTACJA ON-LINE